رونمایی از ماکسیما جدید


تراز: نیسان تولید مدل بازطراحی شده ماکسیما را با امید به بهبود فروش سدان پرچمدار این شرکت آغاز کرد.
 
به گزارش تراز ، در مراسمی که در کارخانه نیسان در حومه نشویل تنسی برگزار شد، مقامات این شرکت به معرفی طراحی داخلی و خارجی جدید و موتور این خودرو با قدرت ۳۰۰ اسب بخار پرداختند.
معرفی مدل بازطراحی شده ماکسیما در پی کاهش روند فروش سدان‌های بزرگتر صورت می‌گیرد. در حالیکه خودروهای بزرگ پنج درصد از بازار خودروی جدید آمریکا در سال ۲۰۰۰ به حساب می‌آمدند سال گذشته سهمشان از این بازار به تنها دو درصد رسید.

این خودروها از سوی خودروهای اندازه متوسطی که بزرگتر و لوکس‌تر شده اند و همچنین محبوبیت فزاینده شاسی بلندهای کوچک به حاشیه رانده شده اند.


برای مشاهده بقیه متن به ادامه مطلب مراجعه کنیدپییر لویینگ، نایب رییس استراتژی محصول و برنامه ریزی نیسان آمریکای شمالی در این باره گفت: در بخش سدان بزرگ با فروش سالانه ۶۵۰ هزار خودرو که خودروسازان معدودی در آن رقابت دارند، همچنان جای رشد وجود دارد.

این بخش بسیار نوسان دارد و زمانی که محصول قوی در آن معرفی می‌شود، رشد می‌کند زیرا موفق می‌شود مشتریان بخشهای دیگر را جذب کند.

به گفته این مدیر نیسان، ماکسیما با سدان‌های بزرگ دیگری مانند شورولت ایمپالا و تویوتا آوالون رقابت می‌کند و می‌تواند علاقه مشتریان مدلهای لوکسی مانند آکورا تی ال ایکس و بی ام و تری سریز را جلب کند.

ماکسیمای بازطراحی شده قرار است تابستان جاری به بازار عرضه شود و بین ۳۲۴۱۰ تا ۳۹۸۶۰ دلار قیمت خواهد داشت اما نیسان از سال ۲۰۱۰ بیش از ۶۰ هزار دستگاه ماکسیما در سال نفروخته است.

این خودروساز در مقابل بیش از ۳۳۵ هزار آلتیمای اندازه متوسط و حدود ۲۰۰ هزار شاسی بلند روگ در سال گذشته فروخت.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، بیش از ۸۴۰۰ نفر در کارخانه نیسان که ۶۴۸ هزار خودرو در سال گذشته تولید کرد و بزرگترین کارخانه آمریکای شمالی از نظر حجم تولید به شمار می‌رود، کار می‌کنند. این کارخانه که در سال ۱۹۸۳ راه اندازی شد، آلتیما، ماکسیما، لیف، روگ، پت فایندر و اینفینیتی QX۶۰ را تولید می‌کند.

نیسان ماه گذشته اعلام کرد قصد دارد تا پایان سال ۲۰۱۷ یک مرکز لجستیک در کنار این کارخانه بسازد.ماکسیما جدید

منبع